Proponuję oparty na strukturze mediacji program naprawy relacji

spotkanie wstępne

Najpierw spotykam się z każdym z partnerów osobno. Wtedy dowiaduję się jaka jest jej perspektywa, oczekiwania i potrzeby. To moment w którym sprawdzam, czy program jest dla tej pary odpowiedni, czy jest coś co łączy dalej, czy są emocje w związku. Który obszar związku wymaga największej uwagi.

spotkania wspólne

Następnie zaczyna się Program 6 wspólnych spotkań. Każde jest poświęcone innej potrzebie emocjonalnej człowieka (potrzeby emocjonalne wg. Tonego Robbinsa), co za tym idzie innemu zagadnieniu ważnym dla związku.

W tych 6 spotkaniach zajmujemy się miedzy innymi:

Jak wyglądają spotkania ?

To intensywne 6 tygodni (spotkania odbywają się co 7-10 dni). Praca odbywa się podczas spotkań ze mną, ale najwięcej dzieje się pomiędzy spotkaniami. Para nabiera nowej optyki patrzenia na sprawy, otrzymuje narzędzia do pracy i „zadania domowe” do wykonania.  

W czasie spotkań jest dużo emocji, jak to mówią „że dzieje się magia”. Każda z osób odzyskuje samą siebie, co za tym idzie mogą następnie odzyskać siebie wzajemnie. Partnerzy zaczynają patrzeć na siebie poprzez zupełnie inne filtry. Potrafią siebie docenić, wzajemnie sobie podziękować. 

Potrzeby są usłyszane.  „Demony” wychodzą z szafy. To na co już nie ma zgody (bo denerwuje, albo nie potrafiło się przeciwstawić, albo zwyczajnie się zmieniło) zostaje wypowiedziane i w to miejsce wchodzi nowy kontrakt miedzy partnerami. Bardzo częstą potrzebą jest tez wybaczenie. Tak naprawdę występuje zawsze w każdej relacji. Jeśli nie wybaczamy drugiej osobie, to wybaczamy sobie samemu, co okazuje się czasem najtrudniejszym zadaniem. Po tych 6 tygodniach zmienia się cała energia w związku, znika napięcie. Mowa ciała jest zupełnie inna. Kobieta odzyskuje swą łagodność, radość i uśmiech, mężczyzna zaś swą pewność siebie i spokój. Na reszcie wracają do domu jakiego pragnęli. 

Co jeśli zdecydujemy się nie być dalej razem ?

Wtedy po zakończeniu Programu spisywana jest ugoda w obszarach jakie są niezbędne dla danej pary. Podział majątku, określenie opieki nad dziećmi, alimenty. Ogromną wartością Programu jest to, że postępowanie mediacyjne przebiega wtedy w dobrej konstruktywnej atmosferze. Dwie osoby decydują się na nowy początek w życiu. Nie ma ofiar i wieloletnich konfliktów na przyszłość. Nie kreują swojego nowego życia z pozycji ran. Świadomie podejmują decyzje o rozpoczęciu nowego rozdziału w roli rodziców, a nie partnerów.

Jaka jest cena programu „Razem czy osobno?”:

Moja misja:

Chcę pokazać, że można inaczej. Sama to sprawdziłam w każdym aspekcie. Jako osoba pracująca w kancelarii adwokackiej, jako uczestnik terapii, jako małżonka. Byłam tam gdzie trafią uczestnicy programu, chyba że wybiorą inną drogę. 

Chcę pokazać, że rozstanie nie musi być wieloletnią traumą. Że są inne rozwiązania. Chronię w ten sposób dzieci, które ocalą swe dzieciństwo i wzorce rodzicielskie. 

Chce także pokazać, że rozstanie nie zawsze jest koniecznością. Często myślimy, że odejście od partnera rozwiąże nasze problemy. Tymczasem w kolejnym związku pojawią się te same sytuacje i problemy. Dlatego wyłapanie przekonań, które nas nie wspierają jest kluczowe, uwalniające i rozwijające. Wtedy często okazuje się, że rozstanie z dotychczasowym partnerem po prostu nie jest konieczne.  

Wyślij wiadomość do mnie

Wkrótce się do Ciebie odezwę